Zalety małej miejscowości – Zaniemyśl

Zalety małej miejscowości – Zaniemyśl

Zaniemyśl to spokojna miejscowość letniskowa, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie jest to typowy polski kurort, gdyż nawet sama wioska, licząca ponad dwa tysiące mieszkańców nie zabiega o takie miano. Jej największymi atutami są cisza i spokój, które przyciągają mieszkańców, oddalonego o około 30 kilometrów Poznania.

Zaniemyśl to doskonałe miejsce, w którym można aktywnie spędzić czas na łonie natury. Nie znajdziesz tu palm, wysokich gór, jaskiń, czy też największych w Polsce jezior. Mimo to, posiada swój niepowtarzalny urok, który tkwi w jego prostocie. Liczne ścieżki turystyczne, rowerowe, a także dydaktyczno–poznawcze, prowadzące wśród malowniczych, nieco tajemniczych, zielonych wiosną, błyszczących latem, kolorowych jesienią lasów, w którym można usłyszeć jednie wspaniałe odgłosy natury. Ponadto bardzo często wczasowicze napotykają na leśnych mieszkańców, starając się ich nie straszyć, ani nie płoszyć. Należy pamiętać, że w lesie jesteśmy tylko gośćmi i musimy okazać szacunek jego mieszkańcom.

W Zaniemyślu znajdują się dwa okazałe kościoły, będące zarazem cennymi zabytkami wioski. Pierwszym z nich jest świątynia Świętego Wawrzyńca, która została wzniesiona w pierwszej połowie XIX wieku na wzór stylu neogotyku romantycznego. Już z dala uwagę przyciągają sterczące, ośmioboczne wieżyczki. Natomiast na uwagę zasługuję też kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, wzniesiony w drugiej połowie XVIII wieku przez protestantów.

Baza noclegowa nie jest za bardzo rozbudowana. Można powiedzieć, że jest mała i spokojna, jednak w zupełności zaspokaja potrzeby ludzi, którym właśnie najbardziej zależy na zacisznym wypoczynku na łonie natury. Osada posiada parę miłych i kameralnych pensjonatów i agroturystyk więcej info ➠ Zaniemyśl na Meteorze. Jednym z popularniejszych obiektów noclegowych, który oferuje przytulny i kameralny pobyt za atrakcyjną cenę jest „Ośrodek wczasowo–rekreacyjny Niezmyśl”, który położony jest nad niewielkim, ale bardzo atrakcyjnym jeziorem. Tak więc to doskonałe noclegi dla miłośników wędkarstwa. Panują tu idealne warunki dla początkujących, jak i doświadczonych rybaków. Zbiornik stwarza też doskonałe warunki do różnego rodzaju aktywności na wodzie. Ośrodek umożliwia wypożyczanie sprzętu wodnego, jak chociażby rowerki, wodne, czy kajaki. Niby niewiele, a jednak. Zwykła przyroda, akwen i chwila ciszy mogą dostarczyć wspaniałego odpoczynku i relaksu, o którym zawsze marzyliśmy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>