Urlop nad Soliną

Urlop nad Soliną

Jeżeli szukamy ciekawego miejsca na wakacyjny odpoczynek, warto wybrać Solinę i Zalew Soliński. Znajdująca się tam zapora jest jedną z największych atrakcji okolicy. Co roku zjeżdżają w to miejsce setki turystów, którzy odpoczywają na łonie natury. Choć całość jest umieszczona na lekko górskim terenie, wypoczynek w Solinie nie można nazwać górskim wysiłkiem.

Oczywiście ważną kwestią podczas organizacji letniego wypoczynku jest wybór miejsca noclegowego. Nad Soliną czeka na turystów arsenał bardzo dobrze zorganizowanych i przygotowanych kwater – Meteor (noclegi i hotele Solina), które są zadbane i przygotowane zgodnie z wszelkimi wymogami sanitarnymi. Wyposażenie kwater może zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających turystów. Ciekawym miejscem zakwaterowania jest camping „Jawor” dostępny dla turystów przez cały sezon. Można dokonać wcześniejszej rezerwacji, aby zapewnić bazę noclegową dla siebie i swojej rodziny. Drugą istotną kwestią pobytu na urlopie jest gastronomia. Należy zwrócić uwagę na to, że nad Soliną mamy do dyspozycji wiele punktów gastronomicznych, które oferują świeże dania i bardzo zróżnicowane menu. Każdy turysta, nawet dzieci znajdą dla siebie odpowiedni posiłek.

Turyści, którzy wybierają to miejsce na urlopowy wyjazd, planują raczej spędzić czas nad jeziorem, odpoczywając na ręczniku lub uprawiając sporty wodne. Można wybrać się na przejażdżkę po solińskiej zatoce wypożyczając kajaki, rowerki wodny lub inne sprzęty. Można również skorzystać z jachtu, których duży wybór czeka w zatoce.

Ciekawą atrakcją tego miejsca są przystanie ze statkami turystycznymi. Odpływają one z przystani praktycznie co 30 minut, zaś do wyboru mamy dwie, niezwykle ciekawe trasy. Warto płynąć zajmując na statku miejsce pod chmurką, jeżeli pogoda na to pozwoli, gdyż wewnątrz nie odnosi się zbyt dobrego wrażenia. Nad zatoką można skorzystać z kąpieliska, jednak trzeba wybrać to, które jest dozwolone i strzeżone. Nie należy łamać zakazów i kąpać się w miejscach niedozwolonych, gdyż głębokość wody jest nieprzewidywalna. Zmienia się bardzo szybko, co spowodowane jest z nierównymi i ostrymi brzegami podłoża. Do założenia Zalewu Solińskiego wykorzystano tereny po starych lasach, zabudowaniach, co niestety nie jest do końca bezpieczne.

Atrakcyjne są również miejscowości sąsiadujące z Soliną. Można zatem wybrać się samochodem na dłuższą przejażdżkę i zwiedzać okoliczne Bieszczady.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>