Odkryj cudowny urok Lwówka Śląskiego

Odkryj cudowny urok Lwówka Śląskiego

Witam niezmiernie miło w kolejnym przewodniku turystycznym. Bardzo się cieszę, że widzimy się po raz kolejny oraz, że moje artykuły przypadły do gustu. Pozwolę opowiedzieć o sobie kilka słów, dla tych którzy słyszą o mnie pierwszy raz. Jestem Tomek – ogromny pasjonat podróży. Swoimi wycieczkami staram się udowadniać, że Polska jest najpiękniejszym krajem świata. Mam nadzieję, że zachęcę każdego do podróżowania za niewielką cenę. Dzisiaj opowiem o niezwykle klimatycznym miejscu. Całą tutejszą atmosferę tworzą liczne zamki, a także niby skromna, a jednak piękna przyroda. Lwówek Śląski – to urokliwe miasteczko, które liczy sobie około dziesięciu tysięcy mieszkańców. Historia miejscowości sięga już wczesnych lat średniowiecza. Była jedną z pierwszych osad w Polsce, która została założona nie na prawie niemieckim jak dotychczas, lecz na zasadach magdeburskich. Lwówek Śląski znany jest przede wszystkim z wielu walorów przyrodniczych.

Jedną z najciekawszych atrakcji miasteczka jest Szwajcarka Lwówecka. Są to liczne malownicze skały o pięknych formach i kształtach, które wyrzeźbiła matka natura. Nazywane są też Lwóweckimi Skałami i wyglądem bardzo przypominają skały budujące tajemnicze i magiczne Góry Stołowe. Wśród tych okazałych form skalnych powstała atrakcyjna ścieżka dydaktyczno – turystyczna, która znacznie ułatwia zwiedzanie. Ponadto znajdziemy tu także miejsca do grillowania z całą rodziną. Na jednym z wyższych wzniesień, które przekraczają nawet pięćdziesiąt metrów roztacza się fantastyczna panorama na Karkonosze. W pobliżu Lwówka znajduje się urokliwy Park Krajobrazowy Dolina Bobru. Rzeka oddziela dwa pasma górskie: Pogórze Izerskie od Gór Kaczawskich. Szczególnie malowniczo prezentuje się ona pomiędzy Lwówkiem Śląskim, a Jelenią Górą. Płynie tutaj głęboka wstęga, która na swojej drodze musi pokonać wiele skalnych przeszkód, które cieszą oczy turystów. Baza noclegowa jaką ma Lwówek Śląski jest bardzo dobrze rozbudowana, a także klimatyczna. To niezwykła cecha, gdyż w prawie większości hoteli można poczuć ten unikalny nastrój z zamierzchłych czasów z domieszką historii i nowoczesności. To wspaniałe połączenie, które jeszcze bardziej podkreśli nasz pobyt w tym historycznym miejscu w górach. Lwówek Śląski to niezwykle urokliwe miasteczko, które z pewnością zaskoczy nie jednego z nas. Tu cisza i spokój są obecne na każdym kroku. Polecam z całego serca taki odpoczynek od miejskiego zabiegania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>