Odkryj cudowny urok Lwówka Śląskiego

Odkryj cudowny urok Lwówka Śląskiego

Witam niezmiernie miło w kolejnym przewodniku turystycznym. Bardzo się cieszę, że widzimy się po raz kolejny oraz, że moje artykuły przypadły do gustu. Pozwolę opowiedzieć o sobie kilka słów, dla tych którzy słyszą o mnie pierwszy raz. Jestem Tomek – ogromny pasjonat podróży. Swoimi wycieczkami staram się udowadniać, że Polska jest najpiękniejszym krajem świata. Mam nadzieję, że zachęcę każdego do podróżowania za niewielką cenę. Dzisiaj opowiem o niezwykle klimatycznym miejscu. Całą tutejszą atmosferę tworzą liczne zamki, a także niby skromna, a jednak piękna przyroda. Lwówek Śląski – to urokliwe miasteczko, które liczy sobie około dziesięciu tysięcy mieszkańców. Historia miejscowości sięga już wczesnych lat średniowiecza. Była jedną z pierwszych osad w Polsce, która została założona nie na prawie niemieckim jak dotychczas, lecz na zasadach magdeburskich. Lwówek Śląski znany jest przede wszystkim z wielu walorów przyrodniczych.

Jedną z najciekawszych atrakcji miasteczka jest Szwajcarka Lwówecka. Są to liczne malownicze skały o pięknych formach i kształtach, które wyrzeźbiła matka natura. Nazywane są też Lwóweckimi Skałami i wyglądem bardzo przypominają skały budujące tajemnicze i magiczne Góry Stołowe. Wśród tych okazałych form skalnych powstała atrakcyjna ścieżka dydaktyczno – turystyczna, która znacznie ułatwia zwiedzanie. Ponadto znajdziemy tu także miejsca do grillowania z całą rodziną. Na jednym z wyższych wzniesień, które przekraczają nawet pięćdziesiąt metrów roztacza się fantastyczna panorama na Karkonosze. W pobliżu Lwówka znajduje się urokliwy Park Krajobrazowy Dolina Bobru. Rzeka oddziela dwa pasma górskie: Pogórze Izerskie od Gór Kaczawskich. Szczególnie malowniczo prezentuje się ona pomiędzy Lwówkiem Śląskim, a Jelenią Górą. Płynie tutaj głęboka wstęga, która na swojej drodze musi pokonać wiele skalnych przeszkód, które cieszą oczy turystów. Baza noclegowa jaką ma Lwówek Śląski jest bardzo dobrze rozbudowana (według Meteor), a także klimatyczna. To niezwykła cecha, gdyż w prawie większości hoteli można poczuć ten unikalny nastrój z zamierzchłych czasów z domieszką historii i nowoczesności. To wspaniałe połączenie, które jeszcze bardziej podkreśli nasz pobyt w tym historycznym miejscu w górach. Lwówek Śląski to niezwykle urokliwe miasteczko, które z pewnością zaskoczy nie jednego z nas. Tu cisza i spokój są obecne na każdym kroku. Polecam z całego serca taki odpoczynek od miejskiego zabiegania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>