O sercu Chłapowa zakopanym w białym piasku

O sercu Chłapowa zakopanym w białym piasku

Nad Morzem Bałtyckim położonych jest wiele miejscowości, które co roku przyciągają mnóstwo turystów. Jedne z nich są małe i niepozorne, tak jak Dźwirzyno [widoczny na serwerze Bloga], ale jednocześnie są one mniej zatłoczone niż duże popularne kurorty. Chłapowo także jest taką miejscowością. Kiedyś było typową osadą rybacką, a aktualnie staje się jednym z bardziej popularnych nadmorskich letnisk. Podczas pobytu w tym miejscu warto zdecydować się nie tylko na wypoczynek na plaży, ale również poznanie przyrodniczych walorów tego miejsca. Jak warto spędzić czas w Chłapowie?

Plaża jest chyba najważniejszym punktem tego letniska. To nie dziwi, ponieważ jest ona wyjątkowo piękna. Jest to spowodowane jej położeniem przy klifie, ale także faktem, iż jest ona pokryta bardzo jasnym piaskiem. W okresie letnim, kiedy turyści najliczniej zjeżdżają się do Chłapowa, w miejscowości zostają wytyczone dwa kąpieliska. W tym czasie można korzystać także z nieco innych atrakcji, na przykład lubianego przez turystów w każdym wieku banana. Oczywiście urlop w Chłapowie to nie tylko wodne atrakcje. Doskonale odnajdą się tam także osoby lubiące długie piesze wędrówki. Każdemu z pewnością przypadnie do gustu Wąwóz Chłapowski, który jest częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wąwóz można zwiedzić jedną z dwóch tras – na każdej z nich można zobaczyć wiele kładek czy ławek, na których można odpocząć.

Spędzając urlop w Chłapowie, nie sposób nie odwiedzić pobliskiego Władysławowa. To miejsce powinno stać się obowiązkowym punktem wycieczki przede wszystkim dla osób spędzających wakacje z dziećmi. We Władysławowie znajdują się bowiem liczne atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych. Miejscem wartym odwiedzenia jest Ocean Park [widoczny na serwerze Facebooka]. Punktem, który przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak również ich rodzicom jest miejscowy Park Linowy, w którym przygotowanych jest aż 6 tras o różnym poziomie trudności. Władysławowo jest także świetnym punktem na rozpoczęcie wycieczki rowerowej. Można stąd wyruszyć na przejażdżkę po Półwyspie Helskim.

Urlop nad morzem jest tym, o czym marzy wiele osób. Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest możliwie najwcześniejsze zarezerwowanie bazy noclegowej w Chłapowie [widocznej na serwerze Meteora]. Miejscowość jest dobrze przygotowana na przyjęcie turystów, bowiem na czas urlopu można zatrzymać się w pensjonacie, ośrodku wypoczynkowym, a także w domku letniskowym. Jak widać możliwości jest sporo.


3 thoughts on “O sercu Chłapowa zakopanym w białym piasku

  1. Super mieć takich sąsiadów i znaleźć z nimi wspólną pasję i zainteresowania, fajnie, że postanowiliście razem założyć bloga. Ja też niedługo przeprowadzam się do nowego miejsca i mam nadzieję, że trafię na fajnych sąsiadów

  2. Morze Bałtyckie to dla mnie wyjątkowe miejsce wypoczynku, dlatego tym chętniej zwiedzam kolejne miejscowości i skoro mowa o Chłapowie to jeszcze tam nie byłam, ale zamierzam nadrobić tą nieobecność :)

  3. Miejsce wyjątkowe, moje ulubione ze wszystkich nadmorskich kurortów, a najfajniejszy jest Ocean Park – moje córki są tam w 7 niebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>