Myślenice dla zwolenników sportów ekstremalnych

Myślenice dla zwolenników sportów ekstremalnych

Na pograniczu Beskidów i Pogórza Karpackiego znajduje się malowniczo położone miasteczko Myślenice. Doskonałe warunki naturalne sprawiają, że powoli przekształcają się w prężny ośrodek turystyczny.

Na terenie Myślenic znajduje się kilka dobrze oznakowanych tras rowerowych. Jedna z nich prowadzi na gorę Chełm i liczy sobie ponad 30 km. Osoby preferujące sporty ekstremalne mogą korzystać z trasy down-hillowej. Jest ona częścią trasy biorącej udział w Pucharze Polskim. Zjazd rowerem po tej trasie może dostarczyć niezapomnianych przeżyć. Na szczyt góry można wjechać kolejką linową. Jest to najdłuższa tego typu kolejka krzesełkowa w Polsce. Ze szczytu góry można zjechać ponad 850 trasą narciarską bądź po prostu zejść podziwiając jednocześnie piękne widoki. Ciekawą formę spędzania wolnego czasu stanowi wypoczynek na kulodromie. Polska odmiana francuskiej gry „świnki“ zwłaszcza dla najmłodszych będzie niebywałą atrakcją.

W pobliżu funkcjonuje doskonała baza noclegowa oraz gastronomiczna. Noclegi można wynajmować w hotelach (na Meteorze) jak i świetnych gospodarstwach agroturystycznych. Wolny czas na świeżym powietrzu można spędzać grając w tenisa. Do dyspozycji turyści mają zupełnie nowe korty tenisowe. Dla najmłodszych przygotowane są ponadto place zabaw oraz skatepark. Latem można z kolei zażywać kąpieli w rzece Raba bądź na otwartym basenie letnim na Zarabiu. Basen przeszedł gruntową renowację w 2007 roku.

W Myślenicach można też rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem konnym. Funkcjonuje to szkoła jazdy konnej ucząca jazdy od podstaw. Zimą organizuje ona kuligi dla dzieci. Na terenie miasta organizowane są również liczne imprezy i wydarzenia kulturalne. Najpopularniejsze są „Dni Myślenic“ w okresie wakacyjnym. W tym okresie turyści mogą się bawić nie tylko w trakcie imprez plenerowych. Organizowane są ważne wydarzenia kulturalne, spotkania z ludźmi kultury, wernisaże galerie prac itp. Nie brak również występów najsłynniejszych polskich gwiazd estrady. Do najsłynniejszych wydarzeń miasteczka należą również rajdy trial oraz rajdy terenowe o nazwie „Rajd Krakowski“. Towarzystwo Przyjaciół Francji „Ziemia Myślenicka“ organizuje również międzynarodowe warsztaty artystyczne. Jak widać atrakcji i możliwości do spędzenia wolnego czasu w Myślenicach nie brakuje. Na nudę z całą pewnością nie można narzekać.


6 thoughts on “Myślenice dla zwolenników sportów ekstremalnych

  1. Zarabie jest świetne dla rodzin z dziećmi, są tam super place zabaw i bezpieczna trasa rowerowa (z dala od ulicy).

  2. W Myślenicach jest jeszcze stok, ale szczerze mówiąc, żadna mi frajda. Wykupiliśmy noclegi w pobliżu i potem trochę żałowaliśmy, bo warunki niezbyt fajne

  3. Sąsiedzka ekipa znowu wyruszyła w Polskę. Zawsze się cieszę na nowy post na waszym blogu, siedzę potem w domu i planuję kolejne wojaże.

  4. Byłem w Myślenicach na nartach i chyba już tylko tam będę jeździł na narty, milej i dużo mniej ludzi niż w stolicy Tatr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>