Grzybowo jako alternatywa wśród nadmorskich plaż

Grzybowo jako alternatywa wśród nadmorskich plaż

W województwie zachodniopomorskim, w powiecie kołobrzeskim położona jest niewielka wieś letniskowa, Grzybowo (opis na: wikipedia.org/wiki/Grzybowo). Znajduje się ona w sąsiedztwie Kołobrzegu. Oddalona jest od tego przepięknego miasta o 6 kilometrów. Na co dzień zameldowanych jest tam około 1400 mieszkańców, w sezonie letnim ta liczba wzrasta kilkukrotnie. Jako miejscowość nadmorska charakteryzuje się piękną piaszczystą plażą. Riwiera ma długość 710 metrów wzdłuż linii brzegowej. Mamy tu też cztery strzeżone kąpieliska, każde o długości 100-u metrów wzdłuż. Plaża należy też do najszerszych w Polsce, sięga ona 400 metrów.

Grzybowo polecane jest dla turystów lubiących spokój i nie przepadających za zatłoczonymi kurortami. Wieś mimo, że ma dobrze rozbudowaną bazę noclegową, to jednorazowo przyjmuje znacznie mniejszą liczbę turystów niż na przykład Kołobrzeg. Jako miejsce letniego wypoczynku jest więc polecane nawet rodzinom z małymi dziećmi. Pomimo, że największe obłożenie turystami ma w sezonie letnim, to jest odwiedzane przez nich przez cały rok. Bowiem znajdują się tam ośrodki rehabilitacyjne, a także ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy prowadzony przez księży Marianów. Jest wsią o dobrze rozwiniętej bazie noclegowej i gastronomicznej. Zjeść można w kilkunastu barach i restauracjach, które proponują różnorodne menu.

Jeśli chodzi o noclegi, to są one zdecydowanie tańsze niż w innych większych miejscowościach nadmorskich (tu porównanie: ). Można wybierać pomiędzy noclegiem w pensjonatach, willach, domach gościnnych, hotelach, a nawet można wynająć miejsce na polu namiotowym lub wypożyczyć przyczepę kempingową. Wybór jest szeroki i zależy tylko od zasobności naszego portfela.  Przez wieś przebiegają drogi powiatowe, łączące się z drogą wojewódzką. Dwa kilometry od centrum wsi znajduje się też stacja kolejowa, na którą dojechać można busem. Połączenie busami i autobusami z pobliskim Kołobrzegiem, czy trochę dalej położonym Trzebiatowem, jest też bardzo dobre. Ciekawostką jest też to, że pomiędzy Grzybowem, a Dźwirzynem znajduje się plaża naturystów, która też jest atrakcją turystyczną, która przyciąga spragnionych mocniejszych wrażeń.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>