Chłopy – spokojny i komfortowy wypoczynek

Chłopy – spokojny i komfortowy wypoczynek

Chłopy to malownicza, niezwykle urokliwa nadbałtycka wieś, położona na ziemiach Wybrzeża Słowiańskiego, w województwie zachodniopomorskim. Od zachodu sąsiaduje z równie pięknym Sarbinowem, natomiast wycieczka na wschód zaprowadzi nas do Mielna i jeziora Jamno. Baza noclegowa w Chłopach to kilka wyjątkowych ośrodków wczasowych, w których pobyt należy do bardzo spokojnych i przyjemnych (wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło: „noclegi Chłopy”). Zwłaszcza te położone przy ulicy Kapitańskiej, zasługują na uznanie, dzięki zachowaniu oryginalnego charakteru zabytkowej chałupy z XIX wieku.

Chłopy to osada, która polecana jest szczególnie rodzinom i samotnym podróżnikom, doceniającym cichy i spokojny klimat sprzyjający wypoczynkowi. Chłopy posiadają kilka wyjątkowych atutów, które pozytywnie dowartościują nasz wyjazd. Plaża jest jednym z nich. Wejście na nią znajduje się przy ulicy Portowej. To ciągnące się przez ponad 100 metrów piaszczyste wybrzeże Bałtyku, które utrzymane jest w niezwykłej czystości. To doskonała okazja do kąpieli słonecznej i w morskiej bryzie. Można tu również uprawiać sporty wodne, do czego skłaniają lokalne wypożyczalnie sprzętu. Niedaleko znajduje się kilka przyjemnych kawiarenek i restauracji serwujących świeżą rybę.

Jeśli o rybach mowa, nie można zapominać o przystani rybackiej także położonej na plaży. Tu zachowana jest cała kwintesencja osady. Chłopy wpisane są na listę zabytków w całości, głównie ze względu na rybacką tradycję. Kolorowe kutry to okazja do zapoznania się ze sztuką rybacką teoretycznie, ale i praktycznie. Umożliwiają nam zakup ryby i rejs po Bałtyku z przynętą.

16 południk przebiegający przez Chłopy to ciekawostka, którą szkoda ominąć. Oznaczona jest kamiennym głazem z tablicą informacyjną. Okolica bogata jest także w szlaki turystyczne. Tych znajdziemy tu aż trzy, a zaprowadzą nas przez ciekawą roślinność do pobliskiego Mielenka, Sianożęt i Łazów. Tam znajdziemy kolejne wyjątkowe atrakcje, z których możemy skorzystać. Tu warto podkreślić poniemieckie bunkry w Mielnie, latarnię morską w Gąskach i sanktuarium w Koszalinie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>